Styl marynistyczny

Styl marynistyczny jest najpopularniejszym stylem w projektowaniu wnętrz, które wybieramy latem. Marynistyczne inspiracje obecne są w modzie już od lat 50.

W stylu marynistycznym możemy urządzić  każde pomieszczenie. Jednak styl ten szczególnie pasuje do domów letnich – zarówno kolorystyka, jak i dodatki przywodzą na myśl wakacje.

Styl marynistyczny

Jak urządzić wnętrze w stylu marynistycznym?

Styl marynistyczny ma proste zasady, nie wymaga dużego nakładu pieniężnego ani wiele pracy, gdyż nie jest skomplikowany.  Jeśli chcesz pięknie urządzić wnętrze letniego domu zdecyduj się na zastosowanie tego stylu.

Styl marynistyczny

Kolory

Styl marynistyczny to przede wszystkim biel! Do bieli dobieramy niebieskie, granatowe, kobaltowe lub błękitne elementy. Pojawia się także czerwień. Najczęściej jedynie w dodatkach, lecz jeśli chcemy, by wnętrze wydawało się żywsze – może dodać więcej czerwieni . Niekiedy do stworzenia wakacyjnego nastroju wykorzystuje się także beże oraz pastele w błękitnym odcieniu.

Drewno

Drewno
w stylu marynistycznym – pomalowane, zwłaszcza na biało lub takie, które wygląda jak wyrzucone przez morze.

Styl marynistyczny

Tkaniny

W tym stylu wskazane jest użycie odpowiednich tkanin, najlepiej naturalnych, takich jak len albo bawełna.

W wakacyjnej sypialni warto wykorzystać dodatki z motywem kotwicy, pościel w paski, a także lampiony stylizowane na morską latarnię.

Styl marynistyczny

Facebook
Google+
Homebook