Styl eko w Twoim domu

styl eko

Cenisz zasady energooszczędnego i zdrowego stylu życia? Zaprojektujemy Twoje wnętrze w stylu eko!

Styl eko czerpie z natury to, co najlepsze – harmonię, umiar i pogodę. Może występować w różnych kierunkach: od nowoczesnego, charakteryzującego się funkcjonalnością i minimalną liczbą dekoracji, do rustykalnego, w którym dekoracje odgrywają ważną rolę.

We wzornictwie styl eko jest przede wszystkim naturalny i przyjazny zarówno środowisku, jak i człowiekowi. Ważne jest, aby wszelkie materiały były pozyskiwane z troską o środowisko naturalne. Wykorzystuje się materiały przetworzone w jak najmniejszym stopniu, a także te pochodzące z recyklingu.

Wystrój wnętrz w zgodzie z naturąstyl eko

Styl eko, czyli naturalny, jest uzupełnieniem ekologicznych trendów technologicznych i żywieniowych. Wystrój wnętrz w stylu eko dedykowany jest tym, którzy cenią przytulność wprowadzoną przez dobra natury. Proekologiczne jest restaurowanie mebli, a także szukanie tych zrobionych z naturalnych materiałów.

Podstawą naturalnych inspiracji jest drewno, szczególnie pochodzące z rodzimych gatunków drzew oraz wiklina, trzcina, bambus, ceramika, kamień, naturalne tkaniny, takie jak len i bawełna. Dekoracyjną funkcję może spełniać nawet kawałek pnia prawdziwego drzewa.

Istotne są także kolory – dominują kolory ziemi. Dla ścian i podłóg staramy się o delikatne – w tym stylu dopuszczalna jest tylko paleta jasnych beży, bieli, szarości. Chodzi między innymi o to, by na pierwszy plan wysunęły się faktury. Jeżeli lubisz dywany, pomyśl o takim z trawy morskiej lub juty. Jeżeli masz starą drewnianą podłogę, można ją wycyklinować i pomalować na biało.

Styl eko – im bliższa natury aranżacja wnętrz, tym lepsza.