Formy 3D – nowy trend w aranżacji wnętrz

Formy 3D – nowy trend w aranżacji wnętrz

Formy 3d to nowy trend w aranżacji wnętrz. Jego zaletą jest to, że w prosty sposób potrafi ożywić, zdynamizować nawet najprostsze wnętrze. Może występować, jak jest to pokazane na zdjęciu, w formie przestrzennego, geometrycznego sufitu, jednak można taki efekt osiągnąć sięgając po o wiele prostsze środki.

f4e83cccc02e29a71ae450bc24cb9269Na rynku wnętrzarskim pojawiają się np. płyty mdf 3d, które tworzą na powierzchniach przestrzenne wzory. Można je stosować na całych ścianach lub ich częściach, wyznaczać strefy mieszkania np. w formie pasu nad stołem jadalnianym, zagłówka łóżka. Formą 3d mogą być również tapety, dzięki którym w tani sposób osiągniemy spektakularny efekt na ścianie. Motywy 3d to świetny sposób, by w tani sposób odmienić wnętrze. Nie trzeba go bowiem gruntownie przemeblowywać, bowiem takie dynamiczne formy, które w razie potrzeby można przemalować, czy wymienić zupełnie zmieniają oblicze pomieszczeń. Dzięki nim nawet najprostsze wnętrze zyskuje zupełnie nowy, nowoczesny i designerski charakter. Dlatego warto by ,,baza” mieszkania była klasyczna, o neutralnych kolorach, formy 3d są wtedy ,,wisienką na torcie” mocno narzucają charakter. Żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt można je od góry podświetlić np. taśmą led.34bfbe32d505a8b8083436b0504b6efa

Świetnym sposobem na odmianę wnętrza są też przestrzenne dodatki. Zdecydowanie warto zainwestować w dzieła sztuki klasycznej i nowoczesnej, nadają pomieszczeniom smaku i charakteru. Mogą to być rzeźby, wazy, wazony, a także elementy wyposażenia takie jak designerskie meble np. sofa w soczystym kolorze i niebanalnym kształcie. Obecnie na rynku wnętrzarskim jest ogrom niebanalnych dodatków takich jak wieszaki na ubrania, lampy. Nawet jeden taki piękny element wprowadza nowy klimat do pomieszczenia. Można znaleźć nawet kaloryfery, które swoją formą naśladują rzeźby, nie trzeba ich już jak kiedyś ukrywać, bo same w sobie są piękną i użyteczną ozdobą.

Klimat pomieszczenia odmieni również oświetlenie. Warto oprócz oświetlenia głównego dodać również kilka nastrojowych, w formie np. kinkietów, lamp podłogowych i wyznaczyć nimi strefy wnętrza. Wprowadzają intymny nastrój i w sposób naturalny i logiczny dzielą przestrzeń. Dostępny jest ogromny wybór oświetlenia. Lampa może się wtopić w styl wnętrza, ale może również nadać mu charakter, wystarczy wyobrazić sobie prosty stół jadalny w minimalistycznym wnętrzu i designerską lampą w niebanalnym kształcie- jest wtedy kropką nad i w z pozoru prostej aranżacji, pełni również formę lewitującej rzeźby niebanalnie kształtującej przestrzeń. Świetnym rozwiązaniem są też zwykłe taśmy led podświetlające np. sufit podwieszany, który również jest świetną formą formy 3d występującej we wnętrzu. Można nimi podświetlić również wnęki, otwarte półki, akcentując w ten sposób ich fakturę i w prosty sposób ożywiając wnętrze.a7b24a2e1cb71d2955fdd7745939b929

 

Polecam stosowanie wymienionych sposobów kreacji przestrzeni. Czasem wystarczą niewielkie detal by nasze wnętrze zyskało zupełnie nowy wymiar!